Z technicznego punktu widzenia sklep oparty o Prestashop można uruchomić w prawie każdym, nawet najtańszym hostingu, ponieważ autorzy Prestashop zawsze kładli nacisk na kompatybilność nie goniąc za nowinkami, zaś skrypt jest bardzo wydajny.

Nie należy jednak zapominać o kwestiach formalnych prowadzenia sklepu internetowego. W Polsce prawie każdy sklep, gromadząc dane klientów, podlega pod ustawę o ochronie danych osobowych, która to ustawa określa dość dokładnie, jakie kryteria muszą spełniać komputery i serwery służące do przetwarzania danych osobowych.

Część wymagań każdy właściciel sklepu musi spełnić samodzielnie, a przynajmniej zadeklarować ich wypełnianie rejestrując swój zbiór danych osobowych, jednakże nie każdy hosting spełnia restrykcyjne wymagania GIODO.

Spełnienie wymagań GIODO nie jest trudne, jedynie nieco uciążliwe, zwłaszcza dla małej firmy, ale dużą część uciążliwości zdejmuje z naszych barków podpisanie z hostingiem umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

Coraz więcej firm hostingowych oferuje bezpłatne lub niedrogie podpisanie takiej umowy po wykupieniu planu hostingowego.

Sklep prestacafe.pl działa w hostingu firmy IQ.PL, która również podpisuje takie umowy i oferuje hosting w atrakcyjnych cenach.

Odnośnik do hostingu IQ.PL jest linkiem afiliacyjnym, co oznacza, że gdy klikniesz na tym odnośniku i zamówisz w IQ hosting, sklep prestacafe.pl otrzyma przedłużenie okresu hostingowego.